Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Błaszkowski Budżet Obywatelski 2022 - Podsumowanie.

Celem Budżetu Obywatelskiego Błaszek jest rozszerzenie możliwości zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o wydatkach
z budżetu Miasta Błaszki. Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują, na co przeznaczyć część budżetu, wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W roku 2022 nasze projekty, uzyskały największą ilość głosów
i zostały już zrealizowane.

I. Aktywnie spędzam przerwę. Miejsce zabaw przy Szkole Podstawowej w Błaszkach

Zakupiono meble, które będą służyły uczniom uczącym się w budynku na ulicy Szkolnej 1. podczas przerw oraz podczas zajęć na powietrzu.

II. Sala lekcyjna miejscem integracji mieszkańców miasta.

Dwie sale lekcyjne na ulicy Pomorskiej, zostały odmalowane, wyposażone w klimatyzatory oraz doposażone w środki multimedialne. Sale na co dzień służą uczniom naszej szkoły ale mogą również służyć mieszkańcom miasta. W pomieszczeniach tych można organizować spotkania, konferencje, szkolenia. W pracowni komputerowej, w której znajduje się 18 stanowisk można prowadzić kursy komputerowe.

III. Amatorska Liga Piłki Halowej

Z naszej inicjatywy zorganizowano i przeprowadzono rozgrywki sportowe dla dorosłych z terenu miasta i gminy. W zabawie wzięło udział ok 100 zawodników a cała rzesza kibiców śledziła i dopingowała walczące drużyny.

W roku 2023 w ramach BBO, złożyliśmy projekt pod nazwą

„Zakup szafek uczniowskich dla Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach”. Szacunkowy koszt zadania 20 tys. zł.

Projekt został oceniony jako celowy, możliwy do realizacji i racjonalny z punktu widzenia budżetu i zadań gminy. Mamy nadzieję, że już w przyszłym roku wszyscy uczniowie klas 4 - 8 będą mogli cieszyć się ze swoich uczniowskich szafek.