Wyjazd do Tuliszkowa

Tuliszków, uczniom naszej szkoły od lat kojarzy się z książką. Współpraca z firmą Books ma ponad dwudziestoletnią tradycję. Nowoczesna firma to: Wydawnictwo IBIS, drukarnia i księgarnia. Uczniowie klas czwartych i piątych pojechali na wycieczkę do Tuliszkowa gdzie mieli okazję poznać funkcjonowanie firmy Books od wewnątrz. Wyjazd o charakterze typowo edukacyjnym, miał na celu rozwijanie zamiłowań czytelniczych, pokazanie specyfiki pracy wydawnictwa, drukarni, księgarni oraz przedstawienie parku maszyn w drukarni. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, poznając etapy powstawania i budowę książki, osoby odpowiedzialne, zakres ich działań w procesie tworzenia książki. Prezentacja wiedzy połączona z działaniem dostarczyła dzieciom ogrom nowych informacji. Aktywność, poprawnie udzielane odpowiedzi, samodzielnie projektowane i wykonane okładki książek, są tego najlepszym dowodem. Poznane zawody: drukarza, księgarza i wydawcy okazały się interesujące i atrakcyjne. Dobrze zaopatrzona księgarnia pozwoliła zakupić interesujące pozycje do domowych bibliotek.

Nie zabrakło niespodzianek, uczestnicy wycieczki otrzymali atrakcyjne prezenty książkowe: klasy V „ Album Polskie Miasta”, klasy IV
„ Album Skarby Unesko”. Wizyta w Tuliszkowie była dedykowana naszym umysłom, aby zadowolić podniebienia udaliśmy się do McDonalda…