SKS - Szkolny Klub Sportowy

Uczniowie Szkoły podstawowej w Błaszkach od kilku lat biorą udział w zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego, który finansowany jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przy Ministerstwie Sportu i Turystyki. Celem Programu SKS jest stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież; poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości; promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży; zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży; stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt; tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży; promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży. Udział dzieci i młodzieży szkolnej w zajęciach realizowanych w ramach Programu SKS jest dobrowolny, bezpłatny i dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

W naszej szkole zajęcia prowadzą:

dla dziewcząt p. Dorota Tomczak w poniedziałki godzina 8.00 oraz w czwartki godzina 14.30

dla chłopców p. Andrzej Woźniak w poniedziałki godzina 14.30 i w środy godzina 14 .30

dla chłopców p. Dariusz Sulwiński w środy godzina 14.30 i czwartek godzina 14.30.