Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Błaszkach

Ustawienia

  • Kalendarium

    Środa, 2024-05-29

    Imieniny: Benity, Maksymiliana

Podróż w świat wartości.

W październiku, szkolna biblioteka zaprosiła najmłodszych czytelników w podróż do świata wartości i tym samym rozpoczęła cykl comiesięcznych spotkań promujących uniwersalne wartości.

Zajęcia te mają na celu m. in. kształtowanie umiejętności wspólnego wykonywania zadań, wzajemnego wspierania się i słuchania siebie nawzajem oraz budowania poprawnego dialogu i właściwej reakcji na sukces lub porażkę. Czytelnicy podczas tych spotkań będą poznawać postać Marka Michalaka i jego wybrane „Opowiadania o tym, co w życiu ważne”. Należy podkreślić, że autor książki w latach 2008- 2018 był Rzecznikiem Praw Dziecka. Jego działalność i zaangażowanie przyczyniły się do wielu zmian w prawie, które miały znaczący wpływ na dobro dzieci.

Uczniowie klasy 3a i 3b wysłuchali ciekawych powiastek o wdzięczności oraz życzliwości do drugiego człowieka. Poznali szlachetne wartości, którymi warto się kierować w życiu. Jeden gest, jedno właściwe zachowanie może wywołać ciąg pozytywnych zdarzeń, które wywołują uśmiech i uszczęśliwiają. W trakcie spotkań uczestnicy odpowiadali na pytania do tekstu, rozwiązywali przygotowane karty pracy, czytali przepiękne sentencje, prezentowali gazetki tematyczne oraz prace plastyczne z efektami własnych działań. Podsumowanie szkolnego projektu nastąpi w maju podczas Tygodnia Bibliotek.