Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Błaszkach

Ustawienia

  • Kalendarium

    Niedziela, 2024-06-16

    Imieniny: Aliny, Anety

Inny - nie znaczy gorszy. Podróż do świata wartości.

Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu pacynkowym o TOLERANCJI, które było zwieńczeniem i podsumowaniem szkolnego projektu "Podróż do świata wartości". Bzyk – komar który odwiedził mieszkańców ZOO, nie cieszył się sympatią w otoczeniu. Zazwyczaj budził strach przed ukąszeniem, postrzegany był jako "krwiopijca, nieznośny oraz bzyczący". Czy jest tak naprawdę?

Może warto się zatrzymać i rozejrzeć, czy przypadkiem obok nas nie ma odrzuconej lub nieszczęśliwej osoby? Tolerancja to wartość niełatwa, ale ucząca empatii, otwartości oraz akceptacji innych. Doskonale pokazująca, że bycie dobrym zawsze się opłaca. Mocny system wartości jest skutecznym patentem życiowego sukcesu oraz ochroną przed złymi wyborami. Właściwe zachowania sprawiają, że życie staje się łatwiejsze i piękniejsze dla Wszystkich, zwłaszcza dla Młodego Człowieka.

Klasy drugie i trzecie, w trakcie bieżącego roku szkolnego uczestniczyły w spotkaniach promujących uniwersalne wartości, którymi warto posługiwać się w codziennym życiu. Czytając "Opowiadania o tym, co w życiu ważne" Marka Michalaka analizowały drogowskazy do lepszego poznania siebie i otaczającego świata. Wspólne działania zaowocowały pięknymi plakatami oraz doborem cytatów, które budzą uśmiech na twarzy i niosą chęć lepszego jutra. Efekty prac ozdabiają szkolne korytarze. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w realizację i podsumowanie całorocznego projektu.

"Współpraca to klucz do sukcesu"- H. Ford