Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Błaszkach

Ustawienia

  • Kalendarium

    Niedziela, 2024-06-16

    Imieniny: Aliny, Anety

Wycieczka do Gdańska

W dniach 15,16,17 maja uczniowie klas VI wzięli udział w wycieczce do Gdańska i okolic. Podczas wyjazdu uczestnicy wycieczki odwiedzili Gdańsk, w którym zobaczyli m.in. urokliwą ulicę Mariacką, Długi Targ, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Ratusz Główny Miasta, Dom Schumannów oraz Złotą Bramę. Wycieczkowicze dotarli również do “Korony Gdańska”, czyli Bazyliki Mariackiej, największej ceglanej budowli sakralnej w Europie.

W drugim dniu uczniowie wraz z opiekunami udali się na Hel, gdzie pierwszym punktem programu było helskie fokarium, które jest jedną z najpopularniejszych atrakcji. Głównym założeniem fokarium jest odtworzenie populacji i ochrona fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. To tu chore i osłabione foki mogą liczyć na pomoc. Następnie siódmoklasiści  zwiedzili Muzeum Rybołówstwa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wystawę stałą poświęconą dokumentom i eksponatom związanym z historią rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej. Dzień zakończył się wizytą na latarni morskiej w Rozewie, gdzie zwiedzający mogli podziwiać piękną panoramę rozciągającą się z latarni.

Ostatni dzień wycieczki to Malbork. Zwiedzanie zamku okazało się cenną lekcją historii i języka polskiego w miejscu owianym wielowiekową tradycją kultury Europy i świata. Pełni niezapomnianych wrażeń, bogatsi o nowe treści oparte na obserwacji, wszyscy wrócili do Błaszek.