Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Błaszkach

Ustawienia

  • Kalendarium

    Niedziela, 2024-06-16

    Imieniny: Aliny, Anety

Wycieczka do Biskupina.

20 maja 2024 roku klasy piąte wraz z opiekunami wybrały się na jednodniową wycieczkę do Biskupina. Głównym celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego. Biskupin to pozostałości po osadzie łużyckiej sprzed 2700 lat. Uczniowie mieli okazję zwiedzić m.in. Muzeum Archeologiczne Biskupinie, w który zobaczyli rekonstrukcję grodu biskupińskiego z około 740 roku p.n.e. Dowiedzieli się  się jak wyglądało życie w chacie biskupińskiej i jak powstawały denary Bolesława Chrobrego.
W zrekonstruowanych chatach czekali rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby takie jak broń, narzędzia czy biżuterię.

Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty lepienia z gliny podczas których uczniowie własnoręcznie, pod okiem instruktorki, lepili dowolne przedmioty z gliny oraz warsztaty strzelania z łuku. Po krótkim instruktażu odbyły się zawody grupowe z wyłonieniem miejsc na podium. Ostatnim punktem naszej wyprawy była podróż kolejką wąskotorową z Biskupina do Żnina.

W drodze powrotnej do Błaszek pan kierowca umilił podróż muzycznym koncertem życzeń. Wycieczka przyniosła dużo radości i wrażeń. Pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.