Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Błaszkach

Ustawienia

  • Kalendarium

    Czwartek, 2024-07-18

    Imieniny: Kamila, Karoliny

Wycieczka klas IV do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 12-14 czerwca uczniowie klas IV wzięli udział w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od Kopalni Złota w Złotym Stoku. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Średniowieczną Osadę Górniczą - Park Techniki. Kolejnym punktem programu było Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących historii zapałek i innych materiałów zapalających.

Dzień zakończył się spacerem po Starówce w Bystrzycy Kłodzkiej. Po pełnym wrażeń dniu wycieczkowicze przybyli do Stronia Śląskiego na obiadokolację i zakwaterowanie. Wieczór zakończyli dyskoteką w stylu „Piżama Party”.

Drugiego dnia wraz z przewodnikiem sudeckim zdobyli Szczeliniec i Błędne Skały. Po powrocie do pensjonatu i obiadokolacji na uczestników czekały warsztaty pieczenia pizzy. Warsztaty dostarczyły mnóstwo radości i satysfakcji sprawiając, że ten wieczór na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Ostatniego dnia grupa udała się do Twierdzy Srebrna Góra. Tam dzieci poznawały codzienne obowiązki wojskowych oraz zgłębiały tajniki życia w twierdzy. Po zwiedzaniu, uczestnicy udali się na wspólny obiad. Wspólny posiłek zakończył trzydniową przygodę, pozostawiając wszystkich z poczuciem satysfakcji i radości z przeżytych chwil.