MY ENGLISH LAPBOOK - Konkurs adresowany dla uczniów klas I-III.

Zadaniem uczestnika konkursu jest opracowanie i wykonanie książki tematycznej w języku angielskim w formie lapbooka. Uczniowie zbierają różne ilustracje, wycinki i w ciekawy sposób prezentują słownictwo z wybranej kategorii poznanej w trakcie nauki szkolnej. Istotne jest graficzne przedstawienie słownictwa, estetyka pracy

Na prace czekamy do 31 maja (podpisane imieniem, nazwiskiem oraz klasą) u nauczyciela j. angielskiego A.Marchel

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne na stronie internetowej szkoły

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU MY ENGLISH LAPBOOK

Cele konkursu:

➢ Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim;

➢ Zachęcanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy językowej;

➢ Rozbudzanie w uczniach wrażliwości międzykulturowej;

➢ Rozwijanie umiejętności plastycznych;

➢ Rozpowszechnianie idei tworzenia lapbooków jako atrakcyjnej formy skutecznego segregowania     i zapamiętywania informacji.

Zasady przeprowadzenia:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III.

2. Prace uczniów zbierane będą do 31 maja (podpisane imieniem, nazwiskiem oraz klasą).

3. Nagrody przyznawane będą w każdej kategorii tzn. klasy I, klasy II oraz klasy III.

Zakres materiału leksykalnego (wybrany rozdział z podręcznika):

Klasa I – Toys,  Animals, Food, Family

Klasa II – Animals, Clothes, Food, Body

Klasa III – Hobby, Jobs, Food, Seasons

Zadaniem uczestnika konkursu jest opracowanie i wykonanie książki tematycznej w języku angielskim w formie lapbooka. Uczniowie zbierają różne ilustracje, wycinki i w ciekawy sposób prezentują słownictwo z wybranej kategorii poznanej w takcie roku szkolnego. Istotne jest graficzne przedstawienie słownictwa, estetyka pracy a także pomysł na jej wykonanie. Złożony lapbook powinien mieć format A4. Praca konkursowa wykonywana jest indywidualnie.

Członkowie jury będą przyznawali punkty w następujących kategoriach:

➢ poprawność językowa i merytoryczna (wyłącznie angliści)

➢ dobór treści (czy są istotne z punktu widzenia ucznia i dla niego zrozumiałe)

➢ estetyka wykonania pracy

➢ sposób przedstawienia informacji (czy jest pomysłowy, zaskakujący, ciekawy, logiczny, ułatwiający ich zapamiętanie).

Czym jest lapbook?

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu „książka na kolana”. Jest to książka tematyczna w formie tekturowej teczki (jednej lub kilku, sklejonych), która otwiera się w różne strony, odsłaniając mobilne, interaktywne elementy-książeczki, obrazki, kieszenie, koperty, harmonijki, itp. z różnymi informacjami na dany temat. Takie zbieranie i segregowanie informacji umożliwia syntezowanie wiedzy oraz jej szybkie i skuteczne przyswajanie. Autorzy lapbooków oprócz zdobywania wiedzy na dany temat ćwiczą również inne umiejętności: kreatywność, organizację pracy, myślenie logiczne, łączenie faktów.

Poniżej znajdą Państwo kilka linków do prezentacji czym jest lapbook:

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Agnieszka Marchel