,,Tydzień języka polskiego” - podsumowanie

W dniach 9 – 13 maja br. w naszej szkole obchodziliśmy „Tydzień języka polskiego”. Na tę uroczystość nauczyciele przygotowali różnorodne konkursy, quizy i zabawy dla uczniów, mające na celu zainteresowania ich poprawnością języka ojczystego, uwrażliwienia na piękno poezji polskiej, propagowania kultury żywego słowa, rozwijania kreatywności oraz umiejętności czytania.

Nauczyciele w klasach I – III czytali dzieciom intersujące książki. Uczniowie przynosili do szkoły swoje ulubione bajki, komiksy, wierszyki, ćwiczyli kaligrafię, a także bawili się słowem, układając wierszyki związane z rodziną, zdrowiem i przyrodą. Wykazali się także talentami aktorskimi w konkursie recytatorskim. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się przepiękny pokaz mody inspirowany ulubionymi bohaterami z książek oraz z filmów.

Panie polonistki w klasach IV - VIII zorganizowały Ogólnoszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii, konkurs recytatorski ,,Piękna nasza Polska cała”, Potyczki Ortograficzne i konkurs ,,Szukamy błędów”. Wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w wymienionych  konkursach i zabawach.

Podczas tego tygodnia obchodziliśmy również Tydzień Bibliotek, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. W ramach tego wydarzenia szkolna biblioteka  przygotowała wystawę prac plastycznych uczniów oraz ekspozycję najstarszych książek, pochodzących ze zbiorów bibliotecznych oraz ze zbiorów prywatnych. Pani bibliotekarka z pasją opowiadała o zgromadzonych pozycjach literackich oraz odpowiadała na pytania zwiedzających. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli możliwość zwiedzania wystawy i obejrzenia prac dzieci.

W dniu 23 maja br. odbyła się uroczystość podsumowująca to wydarzenie. Uczestniczyli w niej również: Burmistrz Błaszek - Pan Piotr Świderski oraz Pani Adrianna Urbaniak, reprezentująca Radę Rodziców.

Wyniki konkursów

MISTRZ ORTOGRAFII:

klasy I – III

Łukasz Chorąziak - klasa IIIc

wyróżnienie: Amelia Siwiak -klasa III b, Iga Witkowska -klasa III c

klasy IV- VI

Dawid Olejnik - klasa IV a

klasy VII-VIII

Jan Posiewała - klasa VII c

POTYCZKI ORTOGRAFICZNE :

klasy IV-VI

I miejsce: kl. V c      (Nikola Kellner, Jakub Matusiak, Franciszek Żubrowski
II miejsce: kl. V a    (Julia Ulańska, Lena Kubiak, Joel Jura)
III miejsce: kl. IV a  (Adam Ludwicki, Dawid Olejnik, Kacper Katanowski)

Klasy VII- VIII

I miejsce: kl. VII c    (Jan Posiewała, Maksym Podgórski, Marceli Stanecki)
II miejsce: kl. VIII a (Weronika Nowak, Wiktoria Sibińska, Patrycja Sieradzka)
III miejsce: kl. VII b (Julia Szwarc, Filip Chudzicki, Rafał Pawlak)

ZABAWA „SZUKAMY  BŁĘDÓW”

Zadanie najlepiej wykonały uczennice z klasy VIII d: Julia Samulak oraz Natalia Piękna.

KONKURS RECYTATORSKI

klasy I – III (uczniowie recytowali wiersze Doroty Gellner)

klasy I:

I miejsce         - Hubert Siwiak          – klasa I b
II miejsce        – Hanna Wachowska  – klasa I b, Miłosz Woźniak – klasa I c
III miejsce      - Maja Druciarek        - klasa I a

klasy II:

I miejsce         Natalia Dopieralska    klasa II a
II miejsce        Lena Łakomiak – klas II a, Blanka Wieczorek – klasa II c
III miejsce      Sara Militowska – klasa II b

klasy III:

I miejsce         Amelia Siwiak – klasa III b, Iga Witkowska – klasa III c
II miejsce        Łukasz Chorąziak – klasa III c
III miejsce      Szymon Żurawski – klasa III a

klasy IV – VIII – „Piękna nasza Polska cała”

klasy IV-VI:

I miejsce          Oliwia Juszczak – klasa IV b
II miejsce         Lena Grzegorzewska -  klasa IV b

wyróżnienie: Lena Kubiak – klasa V a oraz Tymoteusz Lesiewicz – klasa VI a

klasy VII- VIII:

I miejsce Natalia Mazur – klasa VIII a
II miejsce  Laura Perek – klasa VIII d

wyróżnienie: Aleksandra Urbańska – klasa VII a, Julia Kowalczyk – klasa VIII d

Nagrody zostały sfinansowane ze środków w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Błaszki oraz z funduszów  Rady Rodziców – łączna wartość nagród to kwota 1500 zł. Urząd Miejski przekazał również gadżety reklamowe, które trafiły do społeczności uczniowskiej.

Dyrektor szkoły-Pan Krzysztof Konewka podziękował Panu Burmistrzowi oraz przedstawicielce Rady Rodziców za pomoc i wsparcie finansowe, a nauczycielom  za przygotowanie, przeprowadzenie i sprawdzenie prac konkursowych.

Nauczycielami odpowiedzialnymi byli:

Małgorzata Korczak, Agata Nosal, Maria Kowalska, Joanna Wawrzyniak, Małgorzata  Meler, Justyna Ciamara, Anna Krzywda, Danuta Górska, Sylwia Baczyńska, Katarzyna Kurzawa, Anna Wolska.