Bieg terenowo - krajoznawczy.

3 czerwca odbyły się biegi terenowo- krajoznawcze w których wzięli udział uczniowie klasy 8d. Miejscem zmagań były lasy wojkowskie, leśnictwo Orły i Brąszewice. Pomocą w organizacji służyli pracownicy leśnictwa, którzy pomogli odszyfrować zawiłości map zagospodarowania lasu i przygotowali ognisko na zakończenie biegów. Zadaniem uczniów podzielonych na 4 kilkuosobowe zespoły było odnalezienie w terenie punktów zaznaczonych na mapie. Zadanie to wykonywali samodzielnie, obserwowani na trasie przez opiekunów. Uczniowie w ciągu 3-4 godzin pokonywali około 20 km trasę, wszystkie grupy odnalazły wyznaczone punkty i bez kłopotu wróciły na miejsce zbiórki. Uczniowie zgodnie uznali wyprawę za bardzo udaną i takie samo jest zdanie opiekunów- Magdaleny Borowiak, Barbary Król i Anny Pietruchy.