Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Dzisiejszy dzień dla uczniów klasy 5b był dniem szczególnym. Mieli Oni bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie!

W akcję zaangażowali się  nie tylko uczniowie ale także ich rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: ciemne pieczywo, masło, wędliny, jajka, sery, owoce, warzywa, sałatki, soki, woda. Na wspólne śniadaniu, wychowawca klasy, oraz uczniowie zaprosili dyrekcję szkoły: Panią Renatę Broniecką i Sylwia Sibińska oraz Pana Krzysztofa Konewkę.

Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana lekcja na temat zdrowego odżywiania.