Pasowanie na Czytelnika

28 października 2022 roku Pierwszoklasiści odwiedzili szkolną bibliotekę. Celem spotkania było przyjęcie Uczniów klas pierwszych w Poczet Czytelników oraz zapoznanie ich z funkcjonowaniem naszej biblioteki. Przygotowaniem do samodzielnego wyboru czytadeł oraz wyrobieniem pozytywnego stosunku do księgozbioru.

W otoczeniu ulubionych misiów przyszłym Czytelnikom zostały przekazane wyznaczniki płynące z czytania książek. Poznali także publikacje przeznaczone dla Najmłodszych milusińskich. Nasi Goście wskazywali „prośby książek”, wyjaśniali podstawowe pojęcia biblioteczne: biblioteka, księgarnia, bibliotekarz, księgarz, czytelnik, czytelnia oraz przystąpili do quizu zagadek, który rozwiązali prawidłowo. Zadaniem pierwszoklasistów będzie plastyczne zilustrowanie liryków Juliana Tuwima.

W końcowym etapie spotkania aktu pasowania na Czytelnika dokonała p. wicedyrektor. Renata Broniecka, w obecności Wychowawców i Bibliotekarza. Każde
z najmłodszych Uczestników otrzymało „Pierwsze Abecadło”, które umożliwi naukę czytania oraz zachęci do popularyzacji czytelnictwa. Poszczególne klasy otrzymały również puzzle z bajkowymi postaciami. Chętni Czytelnicy mogli skorzystać z przygotowanej fotobudki „Pan i Pani Miś”.
Pięknie dziękujemy Wszystkim za pomoc, szczególnie Natalce, Lenie i Wiktorii, uczennicom z klasy 3a.