Wieczornica patriotyczna

10 listopada dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie zaprosili władze miasta oraz mieszkańców Błaszek na patriotyczną wieczornicę z okazji 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przybyli goście obejrzeli program artystyczny, w którym uczniowie słowem oraz piosenką opowiedzieli o długiej drodze Polaków do wolności.
Spotkanie miało również na celu wskrzeszenie i kontynuowanie tradycji wspólnego muzykowania i śpiewania, rozwijanie poczucia więzi narodowej a także poprzez pieśń, przybliżenie naszej historii i ułatwienie jej rozumienia. Pieśni, które wspólnie odśpiewaliśmy to pieśni ze sztandarów – bojowe, krzepiące serca, a także te, szukające głębszej refleksji, pieśni – modlitwy.

Za nagłośnienie uroczystości oraz iluminacje świetlne, słowa podziękowania kierujemy na ręce Pana Dyrektora Tomasza Sobczyka oraz pracowników Centrum Kultury w Błaszkach.

Foto: Przemysław Pacholski