Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Błaszkach

Ustawienia

  • Kalendarium

    Niedziela, 2023-12-03

    Imieniny: Hilarego, Franciszki

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Luźne lekcje z naukowcami - poznajemy i eksperymentujemy”

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas czwartych i klasy VI „B” przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Luźne lekcje z naukowcami – poznajemy i eksperymentujemy”. Autorem projektu jest Pani Sylwia Gallos.

Program opiera się na poznaniu znanych naukowców oraz wykonaniu eksperymentów. Głównym założeniem programu jest rozbudzenie zainteresowania otaczającym światem poprzez wykorzystanie dziecięcej otwartości i ciekawości w zastosowaniu eksperymentów
i doświadczeń. Program ma za zadanie rozbudzić i rozwinąć w uczniach zainteresowanie badawcze poznawanych rzeczy. Projekt ma sprzyjać rozwijaniu kreatywności u uczniów oraz samodzielnego myślenia, zadawania pytań oraz rozwijania umiejętności szukania informacji. Niezbędne w tym zakresie jest wykorzystanie tradycyjnych źródeł wiedzy oraz programów komputerowych czy multimedialnych.

Projekt rozpocznie się 02.10.2023 i zakończy 15.05.2024 roku. Przez kolejne miesiące uczniowie zapoznają się z historią ośmiorga naukowców i wykonają osiem różnych eksperymentów. Po zrealizowaniu wszystkich zadań uczestnicy projektu wezmą udziału w konkursie końcowym. Koordynatorem projektu jest Ewelina Kucharska.

W październiku uczniowie odkryli świat pierwiastków z Marią Skłodowską - Curie i wykonali eksperyment o nazwie „Wulkan”.