CZERWIEC 2023

Podczas pierwszych czerwcowych zajęć młodzi fotografowie wykonali swoje pierwsze zdjęcia makro za pomocą wyspecjalizowanych obiektywów. Piękno natury otaczającej szkołę zostało ujęte na fotografiach. To również pierwsza praca na niskich przesłonach. Zajęcia te posłużyły również przypomnieniu fotografii sportowej z krótkim czasem naświetlania.

Kolejne zajęcia to już pierwsze podsumowanie całorocznej pracy. Oprócz zdjęć krajobrazowych oraz charakterystycznych miejsc Błaszek młodzi fotografowie otrzymali swoje pierwsze certyfikaty, które są uwieńczeniem ich pracy oraz pamiątką pierwszego etapu przygody z pasją jaką jest fotografia.

Kolejne zajęcia grupy fotograficznej to spotkanie z portretem. Fotografia portretowa jest tak różnorodna, że nie sposób ją po prostu sprecyzować tak ogólnie. Młodzi fotografowie po raz pierwszy tworzyli te ujęcia za pomocą obiektywów stało-ogniskowych i przy niskich ustawieniach przesłony. Z efektów ich pracy jak na pierwsze spotkanie z portretem jako prowadzący jestem po prostu dumny. Ten dzień to również wyróżnienie dla kolejnych uczestników warsztatów i otrzymaniu przez nich certyfikatów Stopnia I kursu podstawowego.

Na ostatnim spotkaniu przed wakacjami wręczono pamiątkowe dyplomów dla wszystkich uczestników warsztatów fotograficznych. Podziękowania otrzymał również Pan Paweł. To spotkanie przy lekkim poczęstunku posłużyło omówieniu tego co za nami i tego co przed nami.