Jasełka w klasie III c z udziałem rodziców

20 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Błaszkach uczniowie z kl. IIIc wystawili jasełka bożonarodzeniowe. Na tę uroczystość  zaproszeni zostali Rodzice i Dziadkowie uczniów. Jakież było zdziwienie dzieci, kiedy na scenie obok nich  kolejno pojawiali się poprzebierani rodzice i odgrywali swoje role. Był Lucyfer oraz diabły, gwiazda, anioły, królowie, murarz, który naprawił stajenkę, wójt troszczący się o elektryfikację i ogrzewanie oraz policjant, który ją ochraniał. Był także lekarz z witaminami dla Bożej Dzieciny oraz Herod, Hetman, nauczyciel, dzieci  pasterze, pasterki, góralka.

Oprawę muzyczną zapewnił tata Nikoli - pan Artur. W śpiewaniu kolęd uczestniczyli równie zaskoczeni Dziadkowie. Zaplanowany występ Rodziców udało się utrzymać w tajemnicy przed dziećmi aż do premiery. Uczniowie odgrywając swoje role z zapartym tchem i z ogromną niecierpliwością oczekiwali na pojawienie się na scenie kolejnych postaci. Było to dla nich niezwykłe przeżycie móc zobaczyć swoich Rodziców w prawdziwych rolach aktorskich. Dziadkowie, którzy w tym dniu świętowali razem z nami byli bardzo dumni ze swoich synów, córek i wnucząt, a jednocześnie wzruszeni i zaskoczeni przygotowaną niespodzianką.  Jako wyraz wdzięczności Dziadkowie obdarowani zostali świątecznymi piernikami, a Rodzice własnoręcznie wykonanymi przez dzieci choinkami. Po jasełkach  utalentowani muzycznie uczniowie: Jakub, Maja, Nikola (...) gralì kolędy na gitarach i keybordzie. Za swój występ otrzymali wielkie oklaski.  Drugą część spotkania spędziliśmy przy suto zastawionym stole wigilijnym przygotowanym przez Rodziców łamiąc sìę opłatkiem i składając sobie życzenia. Uczniowie obdarowani zostali przez Rodziców słodkimi upominkami.