MAJ 2023

Na ostatnich zajęciach oprócz ćwiczeń pokazujących jak w sytuacji słabych warunków oświetleniowych poradzić sobie z ustawieniem odpowiednich parametrów w aparacie uczestnicy zawitali do biblioteki. Tam młodzi fotografowie przy pomocy "jasnych" obiektywów dobrze spisujących się w tych warunkach i ustawiając odpowiednie parametry wykonali szereg fotografii, które po wywołaniu, będą stanowiły element dekoracji w szkolnej bibliotece.

Podczas zajęć młodzi fotografowie poznawali półautomatyczne ustawienia. Tryby TV i AV, które dają możliwości ustawienia dwóch parametrów często wykorzystywane, by ułatwić sobie zrobienie dobrych kadrów. Powstały dzięki temu ciekawe fotografie przy użyciu niskich ustawień przesłony, a dzięki temu z dużym rozmyciem tła, czyli z małą głębią ostrości.