I Semestr 1 (2023/2024)

Pierwsze spotkania koła fotograficznego w nowym roku szkolnym, to wiedza o wpływie przysłony na głębię ostrości i jakie są różnice na zdjęciu przy jej różnym ustawieniu. Kolejne to już mega ujęcia "zamrożonego obrazu" - liście w powietrzu dzięki ustawieniu odpowiedniego czasu, to też pierwsze zdjęcia z płaszczyzny, czyli inaczej mówiąc zdjęcia z pozycji leżącej. Efekty rewelacyjne.

Tematem kolejnych zajęć koła fotograficznego, była fotografia z wykorzystaniem światła okiennego w fotografii portretowej oraz portret z wykorzystaniem światła latarki lub telefonu. W różnych warunkach mamy różne możliwości światła, dlatego tak ważnym jest umieć wykorzystywać zastane warunki. Młodzi fotografowie dzięki własnym ustawieniom stworzyli ciekawe ujęcia portretowe z oryginalnymi efektami świetlnymi. Często w sesjach fotograficznych wykorzystywane jest fotografowanie przez okno. Nadaje to efekt odbicia i tym samym ciekawe efekty świetlne. Młodzi fotografowie wprowadzając swoje ustawienia wykonali kilka ciekawych ujęć.