SKS

W naszej szkole od trzech lat prowadzone są zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego w ramach ministerialnego projektu SKS.  Od 2016 roku w szkole powstały dwie grupy sportowe, pierwsza grupa dziewcząt (MŁODE PIŁKARKI) prowadzona przez Panią Dorotę Tomczak, której wiodącymi dyscyplinami są piłka ręczna i piłka siatkowa. Druga grupa (BŁASZKOWIAKI) prowadzona przez Pana Dariusza Sulwińskiego z wiodącą dyscypliną piłką nożną i biegami długodystansowymi. Grupy sportowe liczą po 15-20 uczniów. Zainteresowanie zajęciami jest bardzo duże i uczniowie chętnie w nich uczestniczą. W 2018 roku powstała trzecia grupa sportowa (PIŁKARZE) z dyscypliną wiodącą piłką nożną, której opiekunem został Pan Andrzej Woźniak. Dzięki zajęciom sportowym uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności i zdolności sportowe, podnosząc je na wyższy poziom, kształtując swoje charaktery w sportowej rywalizacji w duchu fair play.

SKS