Wolontariat

Szkolny Klub Wolontariusza został utworzony w 2017 roku i aktywnie działa  w Szkole Podstawowej w Błaszkach. Współpracujemy z: Samorządem Uczniowskim, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Błaszkach, a także Stowarzyszeniem „Uśmiech Dziecka”.

Celem naszych działań jest zaangażowanie młodzieży do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym. Aktywność wolontariuszy została podzielona na dwa obszary:
1.    Środowisko szkolne i lokalne,
2.    Udział w charytatywnych akcjach.

W ramach pierwszego obszaru wolontariusze odwiedzają osoby starsze i samotne mieszkające w Błaszkach. Pomagają
w domowych porządkach, rozmawiają, umilają czas. W ramach drugiego obszaru uczniowie angażują się i biorą udział
w akcjach charytatywnych na terenie szkoły oraz w środowisku lokalnym. Każdego roku odbywa się zbiórka na WOŚP, oraz pomoc w Kiermaszu Bożonarodzeniowym orgaznizowanym w szkole. Poza tym młodzież chętnie włącza się do wielu zbiórek pieniężnych dla chorych dzieci oraz osób pokrzywdzonych. Działamy aktywnie, wolontariat to potężna i chętna do pracy grupa. Zapraszamy wszystkich uczniów do współpracy.

Opiekunami Szkolnego Klubu Wolontariusza są:

Pani Wioletta Pawlak
w.pawlak@edziennikblaszki.pl,