Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Błaszkach

Poniedziałek, 2022-09-26

Imieniny: Cypriana, Justyny

Wolontariat

Szkolny Klub Wolontariusza został utworzony w 2017 roku i aktywnie działa  w Szkole Podstawowej w Błaszkach. Współpracujemy z: Samorządem Uczniowskim, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Błaszkach, a także Stowarzyszeniem „Uśmiech Dziecka”. Klub liczy około 30 uczestników, są to głównie uczniowie klas starszych VII i VIII.

Celem naszych działań jest zaangażowanie młodzieży do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym. Aktywność wolontariuszy została podzielona na dwa obszary:
1.    Środowisko szkolne i lokalne,
2.    Udział w charytatywnych akcjach.

W ramach pierwszego obszaru wolontariusze odwiedzają osoby starsze i samotne mieszkające w Błaszkach. Pomagają w domowych porządkach, rozmawiają, umilają czas. W ramach drugiego obszaru uczniowie angażują się i biorą udział w akcjach charytatywnych na terenie szkoły oraz w środowisku lokalnym. Każdego roku odbywa się zbiórka na WOŚP, oraz pomoc w Kiermaszu Bożonarodzeniowym oragaznizowanym w szkole. Poza tym młodzież chętnią włącza się do wielu zbiórek pieniężnych dla chorych dzieci oraz osób pokrzywdzonych. Działamy aktywnie, wolontariat to potężna i chętna do pracy grupa.

Zapraszamy wszystkich uczniów do współpracy.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach - mgr Wioletta Pawlak