„Dźwięki mojej szkoły”

Oprócz Zosi Sibińskiej w konkursie „Dźwięki mojej szkoły” wzięły udział jeszcze Kinga Dolatowska z klasy VId i Natalia Mazur z klasy VIa, które reprezentują zawsze naszą szkołę w wielu konkursach. Tym razem nie udało im się zająć zaszczytnego miejsca ale następnym razem....

Oto ich prace:

"WARIATKI" - Kinga Dolatowska  klasa VI d
 Mam na imię Kinga i chodzę do szóstej klasy. Mogę się pochwalić moimi przyjaciółkami; to takie niezwykłe, pomysłowe,  „wariatki”.  Aby zobrazować nas przedstawię pewną historię z życia szkoły. Podczas przerwy Julka zaczęła się sprzeczać z Karolą o te jej niezwykłe, życiowe opowieści. Zaczęły  krzyczeć na siebie, więc Laura wstała i nie mogąc już słuchać tego hałasu wrzasnęła by uspokoiły się. Niestety hałas był coraz większy. Słysząc ten hałas wskoczyłam na krzesło i zaśpiewałam: Moje przyjaciółki bardzo was proszę, ja tego waszego hałasu nie znoszę! Zrobiło się cicho, miło. Przytuliłyśmy się mocno i stwierdziłyśmy, że rzeczywiście „muzyka łagodzi obyczaje”!

"DZWONEK" - Natalia Mazur klasa VIa
Był raz dzwonek srebrnozłoty, który dzwonił bez umiaru, o poranku i o zmierzchu, także w nocy i w południe! - Dzwonku miły! My prosimy, oszczędź nas i naszych bliskich! Zadbaj o słuch wszystkich Ziemian, wszak my chcemy żyć w spokoju i wsłuchiwać się w głos świata! Świergot ptaków, szelest liści, te odgłosy są nam milsze, koją nasze nerwy i radują zmysły. Ty zaś zostań w szkole, zadbaj tam o dzieci. One lubią cię najbardziej, gdy oznajmiasz przerwę, dorównują twoim dźwiękom. A wychodzi im to świetnie, no bo biorą z ciebie przykład, więc zastanów się czy warto hałasować bez powodu?