Oświadczenie DYREKTORA SZKOŁY

Dochodzą mnie informacje, że niektóre osoby wzbudzają niezdrowe emocje i rozsiewają plotki, iż w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach pojawił się uczeń, który powrócił ze strefy szczególnie zagrożonej koronawirusem i brał udział w zajęciach. Oświadczam, że nigdy taka sytuacja nie miała miejsca. Rodzina, która powróciła z Włoch, nie przysłała dziecka do szkoły, a ja byłam w bezpośrednim kontakcie z SANEPIDEM w Sieradzu, z którego pracownikiem omówiłam wszystkie ewentualne scenariusze, które mogłyby ewentualnie wystąpić po powrocie rodziny z Włoch. Nasza szkoła od poniedziałku 16 marca  nie prowadzi zajęć zgodnie z zaleceniami MEN, nauczyciele w czwartek i piątek spotkali się w placówce, aby przygotować zadania dla uczniów, które zostaną im przekazane w poniedziałek. Proszę, aby nie ulegać emocjom i nie wzbudzać paniki, która nie jest wskazana w sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy.

Dyrektor szkoły - Aneta Sulwińska