Kolejne wsparcie dla naszej placówki

W sytuacji, w której szkoły muszą prowadzić zdalne nauczanie, pojawiła się możliwość pozyskania przez samorządy dodatkowych funduszy. Jeśli Gmina Błaszki wystąpi z wnioskiem o przyznanie grantu w kwocie 70000 zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, nasza placówka może pozyskać dodatkowy sprzęt komputerowy, który wesprze uczniów, którym brak komputera uniemożliwia zdalne nauczanie. Dlatego dzisiaj właśnie przedstawiłam zapotrzebowanie Szkoły Podstawowej w Błaszkach na laptopy, tablety i oprogramowania. Łączna kwota sugerowanych potrzeb to około 30000 zł. Nie mamy pewności czy uda nam się pozyskać sprzęt za taką kwotę, jednak jesteśmy przekonani, że chociaż części uczniów z ograniczonym dostępem do wyżej wymienionego sprzętu pomożemy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Dyrektor szkoły – Aneta Sulwińska