Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Drodzy Ósmoklasiści , szanowni Rodzice!

Wielkimi krokami zbliża się moment dokonania przez Was wyboru szkół ponadpodstawowych i naboru do tych placówek. Rekrutacja do szkół średnich rozpoczyna się 11 maja 2020r. i będzie trwała do 23 czerwca 2020r., wyjątkiem jest rekrutacja do klas sportowych i dwujęzycznych,  gdzie rekrutacja będzie trwała tylko od dnia 11 maja 2020r. do 20 maja 2020r. ze względu na konieczność przeprowadzenia testów sprawnościowych lub umiejętności językowych.
 Większość  szkół prowadzi nabór w formie elektronicznej – oznacza to, że należy się założyć konto na stronie rekrutacyjnej przy użyciu nr pesel ucznia (koniecznie trzeba zapamiętać hasło, bo dostęp do konta będzie potrzebny na dalszych etapach rekrutacji). Następnie wypełnić  zawarte tam dokumenty wybierając dowolną liczbę klas w 3 szkołach w danym województwie (szkoły i klasy wybieracie począwszy od tej, do której najbardziej chcecie pójść, czyli od szkoły pierwszego wyboru). Nie ma jeszcze decyzji MEN odnośnie sposobów dostarczania tych dokumentów do szkół, ale poinformujemy o nich niezwłocznie, gdy się pojawią.

Strony do naboru elektronicznego:
1.    Do szkół w województwie łódzkim: www.lodzkie.edu.com.pl
2.    Do szkół w województwie wielkopolskim:
3.    W przypadku szkół, które nie prowadzą naboru w formie elektronicznej należy pobrać druk wniosku o przyjęcie ze strony internetowej szkoły, wypełnić go, a następnie dostarczyć do szkoły (o sposobie dostarczenia poinformujmy, gdy będzie decyzja w tej sprawie).
Uczniowie zainteresowani przyjęciem do liceum plastycznego w Kaliszu lub w Zduńskiej Woli szczegóły dotyczące naboru  mogą uzyskać na stronach internetowych tych szkół.
W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu przez e-dziennik, mailowego (m.wagan@edziennikblaszki.pl) lub przez Messenger z pedagogiem szkolnym Małgorzatą Wagan. W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie mogą też skorzystać z pomocy pedagoga  w rekrutacji elektronicznej i wypełnianiu wniosków o przyjęcie do szkół (kontakt jak wyżej).
Przypominamy, że na stronie naszej szkoły zamieszczona jest także ulotka „5 kroków do szkoły ponadpodstawowej” zawierająca informacje o kolejnych etapach rekrutacji, a w materiałach do marcowych zajęć z doradztwa zawodowego na platformie edukacyjnej szkoły prezentacja dotycząca przeliczania punktów do przyjęcia do szkół ponadpodstawowych.

Życzymy trafnych wyborów przyszłych szkół.

Aktualizacja. 08.05.2020

W piątek 08.05.2020 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że nastąpi zmiana terminów i zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Szczegółowe informacje na ten temat mają zostać ogłoszone w dniu 13.05.2020 roku. Po ich opublikowanie przekażemy je również na stronie naszej szkoły. Na razie pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, a uczniom poświęci czas na naukę i przygotowanie do egzaminów.