Biała Szkoła 2023

W dniach od 7-11stycznia 2023r. uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach uczestniczyli w pięciodniowej ,,Białej Szkole'' w Stroniu Śląskim. Pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów na stoku w Czarnej Górze uczniowie zdobywali umiejętności jazdy na nartach, a przy tym kształtowali swój charakter i silną wolę.

Uczestnicy podczas wycieczki mieli również możliwość zwiedzania najdłuższej jaskini Sudetów- Jaskini Niedźwiedzia, położonej w Masywie Śnieżnika, oraz Muzeum Kamieni i Minerałów w Stroniu Śląskim. Przyjemnych wrażeń i korzyści zdrowotnych przysporzył uczestnikom także czas spędzony dwukrotnie na basenie. Wspólne spacery, dyskoteka, ognisko, gry i zabawy integrowały grupę.

Osiągnięte cele wycieczki, przyjazna atmosfera i dobre humory sprawiły, że wyjazd można uznać za bardzo udany. Pierwsze narciarskie szlify zostały zdobyte!  Nie pozostaje nic innego jak kontynuować rozpoczętą z ,,białym szaleństwem'' przygodę.