Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Wycieczka do Lichenia.

18 maja 2023 roku, uczniowie klasy 6-8 uczestniczyli w wycieczce do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu, która była jednocześnie pielgrzymką błagalną o dobre wyniki na egzaminie ósmoklasisty.
W ramach wycieczki uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili licheńskie sanktuarium. Byli w Grąblińskim Lesie, w kościele świętej Doroty, Kaplicy Krzyża Świętego oraz w największym kościele w Polsce, gdzie widzieli kopię Całunu Turyńskiego, Kaplice świętego Jana Pawła II, Kaplicę Trójcy Świętej oraz Kaplicę 108 Męczenników.
Najważniejszym punktem wyjazdu była jednak Msza Święta o godzinie 1200, na której Nasi uczniowie zostali przywitani przez celebransa. Po Mszy znalazł się także czas na posiłek, odwiedzenie Golgoty oraz wjazd na wieżę Bazyliki. Umocnieni przez Maryję, wszyscy bezpiecznie wrócili do domu.