Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Spotkanie z Panią Mariolą Malinowską.

Zwieńczeniem Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i Tygodnia Języka Polskiego było spotkanie autorskie z lokalną poetką Mariolą Malinowską.
Mieszkanka Błaszek, niezwykła kobieta, zakochana w słowie pisanym wierszem, autorka czterech tomików poetyckich:  "Pomiędzy kroplami deszczu", "Polska Niepodległa", "Wszystko jest snem", "Rozmowy z wiatrem", gościła w naszej szkole 19 maja.
Spotkanie ukazało niezwykle ciekawą osobowość poetki. Młodzież poznała historię twórczości, różnorodność utworów, inspiracje twórcze. Pani Mariola opowiedziała o  współpracy z wydawnictwem, ukazała proces wydawniczy utworu od autora do czytelnika. Młodzież jak i sama autorka przepięknie recytowali wiersze, wprowadzając widownię w refleksyjny nastrój. Tomiki poezji podarowane uczniom i szkole, z osobistą dedykacją, wypełnią zaszczytne miejsce na półkach.