Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy

W czwartek 18 maja w ramach akcji „Uczymy się udzielać pierwszej pomocy” uczniowie klas II-ich wzięli udział w zajęciach, które poprowadzili nasi druhowie w strażnicy OSP w Błaszkach. Była to bardzo interesująca i ważna lekcja. Dzieci miały możliwość obserwowania instruktażu udzielenia pierwszej pomocy oraz samodzielnego przećwiczenia prezentowanych czynności pod okiem profesjonalistów – strażaków. Poznały również sprzęt i umundurowanie strażackie. Z zaciekawieniem słuchały opowiadania o pracy strażaka-ochotnika, a przy tym wszystkim świetnie się bawiły. Na zakończenie każdy mały strażak otrzymał pamiątkową odznakę, mógł napić się ciepłej herbaty i zjeść coś słodkiego. Taka lekcja z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów. Serdecznie dziękujemy panom strażakom, a w szczególności panu Marcelowi Kicińskiemu.