Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Wizyta przedstawicieli Schroniska "Funny Pets" w Czartkach

29 maja gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Schroniska Funny Pets w Czartkach. Spotkanie było okazją do zapoznania uczniów z pracą schroniska, procedurami związanymi z adopcją zwierząt oraz zasadami jakimi powinniśmy się kierować widząc błąkającego się bezdomnego psa. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób mogą włączyć się w znajdowanie nowych domów dla zwierząt zabezpieczonych na terenie ich gminy, jak walczyć z bezdomnością.

Na naszych gości czekała niespodzianka. Przekazaliśmy na konto schroniska kwotę 2500 zł. z przeznaczeniem na zakup karmy dla zwierząt. Uczniowie przynieśli przekąski i gryzaki dla podopiecznych fundacji. Miłą niespodziankę sprawiła również firma Food-Pol, której właścicielami są rodzice jednego z uczniów naszej szkoły. Podarowali zwierzakom spory zapas gryzaków, które na co dzień produkują. Bardzo wszystkim dziękujemy za okazane wsparcie i życzliwość.

Nie sposób nie wspomnieć o najważniejszym gościu – suczce Ricie. Pies został porzucony przez właścicieli wraz z małym szczeniakiem. Rita szuka nowego domu.

Schronisko dla zwierząt w Czartkach <--- kliknij

Jednocześnie przypominamy, że w Gminie Błaszki trwa akcja sterylizacji suczek i kotek. Urząd dofinansowuje zabieg w 75% . Zabiegi wykonuje Gabinet Weterynaryjny VET Cezary Jasiński a wniosek można złożyć w Urzędzie Miejskim w Błaszkach, pokój nr 20, I piętro.