Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Dzień Pustej Klasy/Dzień Dziecka

W tym roku Dzień Pustej Klasy przypadł na 1 czerwca – Dzień Dziecka. Ten dzień przyniósł wszystkim dużo radości i uśmiechu. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji i wydarzeń oraz osób zaangażowanych w ich przygotowanie. Dziękujemy Wam drodzy rodzice za to, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc i wsparcie. Wasze wsparcie przy organizacji tego typu wydarzeń jest nieocenione. Słowa szczególnego podziękowania dla:

- Stajnia & Gospodarstwo agroturystyczne „Cicho-Sza” w Niedźwiedziu
- Koła Gospodyń Wiejskich z Romanowa
- Pana Leśniczego Adama Bakacza z leśnictwa Wróbel
- Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu

Oto co się działo w tym dniu:

Klasa 1a, 1b, 1c

Zabawa w podchody Błaszki - Żelisław.

Klasa 2a, 2b, 2c

Klasy II Dzień Dziecka spędziły na boisku szkolnym biorąc udział w przygotowanym przez rodziców pikniku. Dzieciaki rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych, min: skoki prze skakankę i hula-hop, biegi, przenoszenie piłki oraz gra "dwa ognie". Na zakończenie wychowawcy wybrali się z klasami na zasłużone lody.

Klasa 3a, 3b, 3c

Zwieńczeniem akcji „Uczymy się udzielać pierwszej pomocy”, przeprowadzonej wśród klas I-III, był wyjazd klas trzecich do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. Uczniowie w trakcie spotkania poznali wyposażenie wozów strażackich i sprzęt używany podczas akcji ratunkowych. Zwiedzili stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach oraz mieli okazję obserwowania strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową. Oprócz poznania tajników pracy strażaka, dzieci zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa. Dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia, utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej oraz zostały przeszkolone w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Klasa 4a, 4b, 4c, 5a, 7a

Uczniowie dzień ten spędzili w Romanowie. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Koła Gospodyń Wiejskich z Romanowa za przygotowanie wielu atrakcji. Był stół serwujący potrawy leśne, ognisko z pysznymi kiełbaskami oraz bigos. Leśniczy Adam Bakacz z leśnictwa Wróbel zapoznał dzieci z tajnikami zawodu leśniczego, snuł ciekawe opowieści o lesie, przypomniał zasady zachowania, a także rozwinął temat gospodarki łowieckiej. Uczestników spotkania obdarował upominkami. Czas bardzo szybko minął wśród gier i zabaw. Był to czas relaksu, aktywnego odpoczynku, miłych spotkań na łonie natury.

Klasa 5b

Uczestniczyła w wycieczce do Stajni & Gospodarstwa agroturystycznego „Cicho-Sza” w Niedźwiedziu. Największą atrakcją okazały się zajęcia w stajni. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o sierść koni, jakich narzędzi używać do jej pielęgnacji. Podjęli się również zadania, które polegało na przygotowaniu konia do jazdy. Natalia i Oliwia nie miały najmniejszego problemu z wyczyszczeniem kopyt konia. Każdy z uczestników wycieczki miał możliwość przejażdżki na koniu. Uczniowie mogli również posilić się kiełbaskami z grila. Pobyt zakończyliśmy na placu zabaw, gdzie piątoklasiści mogli aktywnie spędzić czas. Ten niecodzienny, bliski sposób poznania zwierząt był dla dzieci niesamowitą przygodą. Wycieczka była bardzo udana, co widać było po zadowolonych minach naszych uczniów.

Klasa 5b

W ramach obchodów  Dnia Dziecka uczniowie wzięli udział w rajdzie rowerowym połączonym z piknikiem nad Stawem Trojana. Uczniowie mieli okazję spędzić czas i piec kiełbaski przy ognisku.

Klasa 6a, 6b, 6c

Podczas wycieczki do Trójmiasta i bardzo napiętego planu (koncert organowy w Katedrze w Oliwie, Muzeum II Wojny Światowej, Westerplatte, zwiedzanie Gdańska m.in. Fontanny Neptuna, a także spacer plażą o zachodzie słońca), udało się zrobić dzieciom niespodziankę. Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na lody do McDonald's

Klasa 8a

Uczniowie Dzień Dziecka postanowili spędzić na terenie szkoły. Samodzielnie przygotowali ciasto i piekli gofry. Chrupiąca przekąska została udekorowana bitą śmietaną oraz owocami. Oprócz pysznych gofrów zrobili tosty. Smakołyki cieszyły się dużym powodzeniem.

Klasa 8 b

Zorganizowała piknik-grilla na boisku szkolnym. Uczniowie piekli kiełbaski, grali w karty, koszykówkę, w zbijanego. Wymyślali różne zabawy z wykorzystaniem piłki.

Klasa 8c

Tegoroczny Dzień Dziecka spędziła po raz ostatni w swojej szkole. Uczniowie podzieleni na grupy wypiekali tosty, gofry oraz przygotowywali sałatki i desery lodowe. Panowała przyjemna atmosfera, wszyscy się bardzo dobrze bawili.

Klasa 8d

Dzień Pustej Klasy na terenie szkoły. Uczniowie przygotowali zdrowe śniadanie w formie szwedzkiego bufetu, chłopcy zajęli się przygotowywaniem ciepłych tostów. Młodzież spędzała czas przy planszowych grach i występach karaoke.

Wyjątkowo udany dzień. Niech uśmiech i ta radość towarzyszy nam każdego dnia.