Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Łukasz Chorąziak, uczeń klasy 4 c reprezentował naszą szkołę, gminę oraz województwo w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Pożarniczej. Poprosiliśmy Łukasza by podzielił się z nami wrażeniami z tego wydarzenia:

"W dniach 3 – 4 czerwca 2023 r. odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w którym miałem przyjemność uczestniczyć. Zmagania finalistów miały miejsce w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach koło Wrześni. Konkurs składał się z trzech etapów: etap pisemny, zadanie praktyczne, etap odpowiedzi ustnych. Województwo łódzkie było reprezentowane przez 6 osób, po 2 osoby w każdej kategorii wiekowej.

Czas spędzony w CBiRNT był bardzo owocny. Po etapie pisemnym wybraliśmy się do pomieszczenia z robotami gdzie Pan prezes ciekawie opowiadał o ich działaniu i budowie. Następnie uczestniczyliśmy w kursie pierwszej pomocy, podczas którego nauczyliśmy się resuscytacji oraz zakładania opatrunku uciskowego. Gdy skończył się kurs poszliśmy na dwór aby obejrzeć samochód GBA 2,5/16 i jego osprzęt. Na koniec udaliśmy się na warsztaty o elektrośmieciach i pszczołach. Mogliśmy zrobić własny las w słoiku, utworzony z elektrośmieci. Próbowaliśmy różnych miodów z których najbardziej zaciekawił mnie miód koloru niebieskiego. Zobaczyliśmy ciekawie wykonane szachy z elektrośmieci. Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nasiona łąki kwietnej. Ja i koledzy reprezentujący województwo łódzkie zakwaterowani byliśmy
w jednej z wrzesińskich szkół i mieliśmy jeden wspólny pokój. Szkoła była bardzo ładnym miejscem na dziedzińcu której bawiłem się z kolegami w berka i chowanego. Do nocy bawiliśmy się w różne zabawy.

Po śniadaniu pojechaliśmy z powrotem do CBiRNT, aby zakończyć drugi etap konkursu. Podczas ogłoszenia wyników otrzymaliśmy dyplom
z podpisem Prezesa Zarządu Głównego OSP RP Druha Waldemara Pawlaka. Po obiedzie wyjechaliśmy w drogę powrotną.

Ten weekend był dla mnie bardzo ciekawy i owocny. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym konkursie oraz zdobyć bezcenne doświadczenia".

Pozdrawiam, Łukasz Chorąziak