SZTUKI NIGDY ZA WIELE...

Sugerując się tymi słowami klasy I - III wyjechały 6.11.2023r. do teatru w Sieradzu na sztukę "Czarodziejskie słowa" w wykonaniu aktorów z Teatru ARTENES z Wrocławia. Bohaterką spektaklu jest Księżniczka będąca długo oczekiwanym dzieckiem Króla i Królowej. Jej narodzinom towarzyszy jednak tajemnicza przestroga – jeśli przed ślubem obrazi kochających ją ludzi, ściągnie na siebie nieszczęście. Dziewczynka rośnie otoczona miłością i dostatkiem, ale nie docenia tego. Jest rozkapryszona i nieposłuszna. Gdy przestroga się spełnia, jedynym ratunkiem dla Księżniczki jest dobre serce i magiczne zaklęcie, którymi okazały się słowa: proszę, dziękuję i przepraszam. Ich siłę odkrywamy w trakcie zmagań dziewczynki ze złymi postaciami.  Przedstawienie przypomniało dzieciom o bezcennej wartości „czarodziejskich słów”.