Mistrz tabliczki mnożenia 2023

26 października 2023r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Kalinowej odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, inspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia, rozwijanie umiejętności zastosowania rachunków pamięciowych do rozwiązywania ciekawych zadań tekstowych oraz zapisu liczebników w języku angielskim. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy V-VI oraz klasy VII-VIII i rozwiązywali zadania w języku polskim oraz angielskim. Naszą szkołę reprezentowali Dawid Olejnik z klasy 6a, Zofia Kopeć z klasy 6b, Joel Jura z klasy 7a i Nikola Kellner z klasy 7c.

Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali uczniowie naszej szkoły:

W kategorii klas V-VI Dawid Olejnik zdobył I miejsce, a Zofia Kopeć wywalczyła III miejsce. W kategorii klas VII-VIII zwyciężczynią została Nikola Kelner (miejsce I). Natomiast tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia” w języku angielskim zdobył Joel Jura (I miejsce), II miejsce Nikola Kellner, a III miejsce Dawid Olejnik. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do utrwalania tabliczki mnożenia.