"Wszyscy jestesmy Polski żołnierzami" - wieczornica.

W czwartek, 9 listopada o godzinie 17.00 odbyła się na hali sportowej w Błaszkach wieczornica pt: „Wszyscy jesteśmy Polski Żołnierzami” przygotowana przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica.
W spotkaniu udział wzięli również p. Iwona Lisiak z-ca burmistrza Błaszek, Ireneusz Hendrysiak – przewodniczący Rady Miejskiej w Błaszkach, Tomasz Sobczyk – dyrektor Centrum Kultury w Błaszkach (Centrum Kultury było partnerem wydarzenia), harcerze 44 Błaszkowskiej Drużyny Harcerskiej „Parasol”

Wieczornica miała charakter wspólnego, wielopokoleniowego, patriotycznego śpiewania. Na widowni zasiedli uczniowie szkoły, nauczyciele oraz mieszkańcy Błaszek, rodzice i dziadkowie naszych uczniów. By podkreślić wielopokoleniowy charakter spotkania na scenie wystąpili wspólnie uczniowie oraz nauczyciele szkoły.

Tego wieczoru wybrzmiewały melodie najpopularniejszych pieśni i piosenek patriotycznych. To wspólne śpiewanie  miało na celu umocnienie poczucia tożsamości narodowej i szacunku wobec polskości - bo pieśni patriotyczne to lustro dziejów narodu, w którym odbite są najważniejsze momenty historii państwa. Pieśni zawsze łączyły rodaków w trudnych momentach, dodawały odwagi żołnierzom przed walką oraz wychowywały młodzież. Miejmy nadzieję, że rola tych pieśni w przyszłości ograniczy się tylko do nauki miłości ojczyzny oraz świadectwa bohaterstwa naszych rodaków.

Wszyscy jesteśmy Polski żołnierzami.
Białego orła każdy w sercu ma.
Wszyscy jesteśmy granic jej stróżami
Ty i ja.

I taka będzie, jaką ją stworzymy,
Wysiłkiem woli, pracą rąk i dusz..
Biedna i słaba, albo też potężna w blasku zórz!

I nie on będzie winien, lecz my sami,
Jeżeli niemoc przeżre ją jak rdza,
bo ona nami, a my nią jesteśmy
Ty i ja.