Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2023

W piątek 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Przygotowania trwały od początku tygodnia: uczniowie klas czwartych i piątych mieli możliwość w trakcie przerw utrwalać swoją wiedzę poprzez domino z przykładami, natomiast starsze klasy rozwiązywały łamigłówki. Wybrani uczniowie klas czwartych na zajęciach dodatkowych, przeszli przez 12 stacji zadaniowych. Należało odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania by dotrzeć do końca zadania.

W piątkowy poranek, zgodnie z tradycją, by wejść do szkoły, należało podać prawidłowy wynik do wylosowanego matematycznego przykładu. Chętni uczniowie przystąpili do indywidualnych egzaminów w celu uzyskania tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wśród ekspertów rozlosowano trzy kupony do sklepiku. Dodatkowo przedstawiciele klas 4-8 brali udział w quize przygotowanym w aplikacji Kahoot o tytuł Klasy Mistrzowskiej Tabliczki Mnożenia. Zwycięzcą tej zabawy została klasa 6A. Wszystkim dziękujemy za udział w zabawach, a zwycięzcom gratulujemy!