Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2023

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku szkolnym o prawach dziecka mówiliśmy w szkole przez cały tydzień, podczas którego uczniowie mieli okazję jeszcze lepiej poznać swoje prawa. Na korytarzach szkolnych oraz w klasach pojawiły się gazetki tematyczne dotyczące praw ucznia a na wszystkie klasy czekało zadanie. Na godzinach wychowawczych uczniowie wraz z wychowawcami musieli zastanowić się i zapisać jak rozumieją dany punkt prawa dziecka. Efekt pracy znajdziecie poniżej na fotografiach.

Przypominamy, że w razie wystąpienia sytuacji konfliktowych lub naruszeń Waszych praw, macie możliwość skontaktować się ze Szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia, którym jest wybrany przez Was  p. Andrzejem Woźniakiem (osobiście lub drogą elektroniczną – przez dziennik lub e-mail:  a.wozniak@dziennikblaszki.pl). Swoje uwagi możecie również wrzucić do skrzynek, które znajdują się na korytarzu ale pamiętajcie – nie będą rozpatrywane skargi anonimowe (nie podpisane).

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka Wydawnictwo IBIS zorganizowało konkurs. Zadanie polegało na wybraniu jednego z praw i napisaniu w komentarzu, dlaczego jest ono dla ciebie wyjątkowe. Wśród zwycięzców konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły Alicja Korzeniewska z klasy 6a.

W nagrodę Alicja otrzymała zestaw trzech opowieści Marka Michalaka:  „Opowieści o prawach dziecka”, „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, „Opowieści o tym, co daje moc”. Gratulacje.