Piernikowe warsztaty.

Z okazji mikołajek, 5 grudnia klasy trzecie pojechały na wycieczkę do Russowa. Pierwszym punktem programu były "piernikowe warsztaty"
w restauracji "Różany Dwór". W pięknej świątecznej scenerii uczniowie, pod kierunkiem instruktorów, wyrabiali ciasto, wykrawali, piekli, lukrowali i zdobili pierniki. W oczekiwaniu na swoje wypieki degustowali malinową herbatkę. Na zakończenie zajęć otrzymali upominki i dyplomy potwierdzające ich cukiernicze kwalifikacje. Każdy uczestnik warsztatów zabrał ze sobą pudełeczko wypełnione własnoręcznie wykonanymi pierniczkami. Następnie trzecioklasiści udali się spacerkiem do "Muzeum Marii Dąbrowskiej". Podziwiali tam eksponaty z czasów życia i twórczości pisarki oraz wysłuchali ciekawych opowieści o powstaniu książki i filmu pt. "Noce i dnie". Wycieczka była pełna niecodziennych wrażeń i z pewnością pozostanie na długo w pamięci jej uczestników.