Mikołajki 2023

Mikołaj przynosi prezenty w nocy z 5 na 6 grudnia. Według niektórych zwyczajów zostawia prezenty pod poduszką. Inni wierzą, że Mikołaj chowa prezenty do butów, dlatego ustawiają je przy kominku bądź w korytarzu z nadzieją, że po przebudzeniu znajdą tam wyjątkowe upominki. Święty Mikołaj dotarł również do naszej szkoły a prezenty pojawiły się m.in. na szkolnym korytarzu.
Dzięki zaangażowaniu uczniów, oraz pomocy rodziców i ludzi dobrej woli w budynku przy ul. Pomorskiej pojawiły się nowe siedziska. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Szymona Pawlaka i przygotowali i zabezpieczyli palety, wykorzystując przy tym sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Piękne poduchy ufundowała i wykonała pani Aldona Kurczewska (Adomka - pracownia krawiecka) a wypełnienie do poduch podarowali nam Katarzyna i Maciej Marczak oraz Pani Jadwiga Matuszkiewicz. Dziękujemy.

Mikołajki to idealny czas do wręczenia niezobowiązujących upominków, kolegom i koleżankom w klasie, znajomym z podwórka czy z pracy. Ostatnio wiele firm decyduje się przekazać fundusze na różne akcje charytatywne, zamiast kupować sobie niepotrzebne materialne upominki.