Wizyta w schronisku.

Od kilku lat w naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu, które skupia uczniów klas starszych. W tym roku szkolnym dołączyli do niego również uczniowie z klas I-III. Małych wolontariuszy jest aż trzydziestu, a uczniów o wielkim sercu, gotowych nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym, bardzo wielu.

Już 1 listopada wolontariat przystąpił do pierwszej akcji charytatywnej pod nazwą „Góra grosza”. Zbiórka monet trwa nieprzerwanie w obu budynkach szkoły i cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów. Akcja zakończy się 29 lutego 2024r. W drugiej połowie listopada Klub Wolontariusza ogłosił i zorganizował zbiórkę przysmaków dla zwierząt ze schroniska Funny Pets w Czartkach.

Każdego roku do schroniska trafia mnóstwo porzuconych, bezdomnych zwierząt. Część podopiecznych szybko znajduje nowy dom, lecz nie wszystkie mają tyle szczęścia. Do wykarmienia wciąż pozostaje spora liczba zwierzaków.

Zbiórka trwała od 22 listopada do 7 grudnia. Po zakończeniu akcji, w piątek 8 grudnia, karma została przekazana przez wolontariuszy do schroniska dla piesków i kotków czekających na nowy dom. Radości nie było końca, bo szczęśliwe były nie tylko obdarowane zwierzęta, ale również darczyńcy, którzy w czasie wizyty w schronisku mieli możliwość pójść na spacer ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.

W podziękowaniu wolontariusze otrzymali pamiątkowy dyplom.

To nie pierwsza akcja, podczas której pomagamy porzuconym zwierzętom. W maju gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli fundacji, którzy przybliżyli uczniom i nauczycielom pracą schroniska, zapoznali z procedurami związanymi z adopcją zwierząt oraz zasadami jakimi powinniśmy się kierować widząc błąkającego się bezdomnego psa. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób mogą włączyć się w znajdowanie nowych domów dla zwierząt zabezpieczonych na terenie ich gminy, jak walczyć z bezdomnością. Społeczność szkolna przekazała na konto schroniska 2500 zł.