Luźne lekcje z naukowcami

„Wstrzymał Słońce ruszył Ziemie, polskie Go wydało plemię.”

Mikołaj Kopernik – to kolejny naukowiec, którego uczniowie poznali w ramach kolejnego zadania Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Luźne lekcje z naukowcami”. Kopernik to wybitny uczony, astronom, matematyk, twórca układu heliocentrycznego. Wiele setek lat temu Kopernik obalił teorię geocentryczną zakładającą, że w centrum świata znajduje się nieruchoma Ziemia, wokół której  krąży Słońce, Księżyc, planety. Udowodnił, że Ziemia jest jedną z planet, która obracając się wokół własnej osi w cyklu dobowym, krąży wokół Słońca.

Podczas kolejnej odsłony lekcji z naukowcami uczniowie poznawali jego działalność i dokonania. Po obejrzeniu filmu uczniowie wykonali doświadczenie „LAMPA LAWA”. Efekt był niesamowity.