Warsztaty pieczenia pizzy.

W dniu 13 marca 2024r. uczniowie klasy 5c postanowili zrealizować voucher na "Warsztaty pieczenia pizzy" w restauracji SŁOIK, który wylicytowali podczas szkolnego finału WOŚP. W trakcie aktywnych zajęć młodzież przeszła samodzielnie przez cały proces wypieku pizzy, począwszy od formowania placków do pizzy na komponowaniu własnych połączeń i na degustacji skończywszy. Po wprowadzeniu merytorycznym przez panią pizzermen uczestnicy warsztatów poznali techniki powstawania i wygniatania ciasta. Dzieci w grupach 3-osobowych przygotowały swoje autorskie placki z ulubionymi dodatkami. Ostatnim, ale bardzo przyjemnym punktem warsztatów, była wspólna konsumpcja swoich oryginalnych kompozycji, przez młodych adeptów włoskiej sztuki kulinarnej. Były to najsmaczniejsze warsztaty, w jakich klasa 5c uczestniczyła.

Dziękujemy całej załodze Restauracji Słoik za profesjonalne przygotowanie zajęć.