XII MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

W piątek, 22 marca odbył się XII MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "Z polską poezją przez wieki" organizowany przez Szkołę Podstawową w Warcie przy współpracy CRE Województwa Łódzkiego w Sieradzu oraz Warckiego Centrum Kultury.

W konkursie wzięło udział 38 uczniów z 20 szkół: SP w Brzeźniu, SP w Chlewie, SP w Kłocku, SP nr 4 w Wieluniu, SP w Charłupi Małej, SP w Goszczanowie, SP w Błaszkach, SP w Dąbrowie Wielkiej, SP w Kurowie, SP w Chojnem, SP w Wartkowicach, SP w Kwaskowie, SP w Rossoszycy, SP w Raczkowie, SP we Włyniu, SP  w Jakubicach, SP w Cielcach, SP w Kalinowej, SP w Ustkowie, SP w Warcie.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem: Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Warty, który był fundatorem nagród. Specjalną nagrodę ufundował także Łódzki Kurator Oświaty.

Komisję konkursową tworzyli: Sylwią Dęga- Frątczak- polonistka, wicedyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu, Ilona Lewandowska - polonistka, konsultant Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu oraz Wiktor Baranowski - dyrektor Warckiego Domu Kultury.

W kategorii klas 4 – 6 - III miejsce  zajęła OLIWIA JUSZCZAK -SP w Błaszkach.
W kategorii klas 7-8 - II miejsce zajęła KORNELIA KAMAŃCZYK - SP w Błaszkach. Gratulujemy

Foto: SP Warta/SP Błaszki