Ratuj dzieci przed telefonami!

Instytut Spraw Obywatelskich apeluje o ostrożne podejście do cyfryzacji, zwłaszcza o bezpieczne korzystanie z telefonów komórkowych przez dzieci oraz młodzież w domach i szkołach.

„Ratuj dzieci przed telefonami!” to najnowsza akcja Instytutu, o której szeroko informują ogólnopolskie media.

Instytut wystosował  list otwarty do Minister Edukacji Barbary Nowackiej i Ministra Cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego z apelem o wprowadzenie jednolitych zasad higieny cyfrowej dotyczących używania telefonów komórkowych i innych indywidualnych urządzeń cyfrowych w szkołach.

Każdy z nas może włączyć się do akcji?

1. Zapoznając się z apelem, jaki Instytut Spraw Obywatelskich wystosował do Minister Edukacji i Ministra Cyfryzacji.
  2. Podpisując petycję „Ratuj dzieci przed telefonami!”.