Warsztaty ekologiczne „Elektrośmieci Oddajesz – Nagrody Dostajesz”

W środę 27 marca w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach odbyły się warsztaty ekologiczne „Elektrośmieci Oddajesz – Nagrody Dostajesz”. Spotkanie to zainaugurowało cykl spotkań w placówkach oświatowych z terenu naszej gminy.

Projekt ma na celu edukację najmłodszych mieszkańców gmin należących do Związku Komunalnego „Czyste Miasto, Czysta Gmina” w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi, zwiększenie poziomu recyklingu tych odpadów oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie może generować zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, jeżeli nie zostanie poddany utylizacji w specjalnych zakładach przetwarzania odpadów.  Warsztaty prowadził p. Karol Kaliński.

Wszystkie szkoły zostały zaproszone do wzięcia udziału w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego organizowanego przez Spółkę z o.o. Enviropol PL wspólnie z Asekol PL Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacją Odzysku Opakowań S.A.

Aplikacja Eco Harmonogram -> kliknij

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Błaszkach (PSZOK) ->  kliknij