Warsztaty wielkanocne.

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów.

Uczniowie klas I – III naszej szkoły bardzo starannie przygotowali się do tych świąt. Dzieci brały udział w warsztatach wielkanocnych, których organizatorem była „Kolorowa rabatka” – pani Magdalena Owczarek. Udział w nich dał dzieciom  niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt  i stworzenia dekoracji idealnej na wielkanocny stół.

W trakcie zajęć, uczniowie poznali ciekawostki o roślinach cebulowych oraz przypomnieli najważniejsze tradycje wielkanocne. Po pracy twórczej, podczas której powstały piękne stroiki świąteczne, na każdego czekało jeszcze mnóstwo atrakcji. Były zagadki, konkursy, gra terenowa, no i  prezenty od „zajączka”. Dzieci przeżyły dużo radości oraz śmiechu biegając i szukając ukrytych upominków. Uwieńczeniem tych wspaniałych zajęć był  słodki poczęstunek oraz dyplom SUPER OGRODNIKA.

Spędzony na warsztatach czas wszyscy będą długo wspominali, bo było kolorowo, atrakcyjnie, świątecznie i bardzo twórczo.