Wielkanocne śniadanie.

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Wraz z radością ze zmartwychwstania Pańskiego powraca możliwość zjedzenia tego, co przez 40 ostatnich dni było zakazane.

W środę 27 marca kilka klas (4b, 5c, 6a, 6b, 6c) kultywując tę tradycję zasiadło do klasowego świątecznego śniadania. Na stołach pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – jajka, chleb, szynka. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli.