"Moje zdrowie, moje prawo" - Światowy Dzień Zdrowia

W dniach 8 – 12 kwietnia 2024r. uczniowie klas I-III  naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Zdrowia. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Moje zdrowie, moje prawo”. Temat ten został wybrany, aby bronić prawa dostępu każdego człowieka do usług zdrowotnych, edukacji w zakresie zdrowia, a także dostępu do wody pitnej, czystego powietrza, czy jakościowej żywności.

W ciągu całego tygodnia uczniowie rozwiązywali zadania, które dotyczyły różnych aktywności polegających na dbaniu o zdrowie. Za poprawnie wykonane zadania zdobywali sprawności: „Aktywność fizyczna”, „Zdrowe zęby”, „Zdrowe nawyki” i „Doskonałe ciało” oraz uczestniczyli w pogadankach i zajęciach relaksacyjnych, które przeprowadziły pedagog szkolny – p. Anna Pietrucha
i pedagog specjalny – p. Agnieszka Grubiak.

W piątek dzieci otrzymały MISJĘ SPECJALNĄ – pod okiem wychowawczyń miały przygotować ZDROWE ŚNIADANIE, z zachowaniem zasad higienicznego przygotowania posiłku oraz przestrzegania savoir vivre. Bez wątpienia wszyscy spisali się na szóstkę - było smacznie, zdrowo i kolorowo!

Zapewne obchody Światowego Dnia Zdrowia były dla naszych uczniów okazją do uświadomienia sobie jak wielką wartością jest zdrowie oraz jak bardzo potrzebne są działania mające je chronić.