Lekcja w sądzie.

W czwartek 25. 04. 2024 r. klasa ósma w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie udała się do Sądu Rejonowego w Sieradzu, gdzie w tajniki działania wymiaru sprawiedliwości wprowadził uczniów sędzia Adam Ślipka. Opowiedział nie tylko o tym jak zostać sędzią i adwokatem, ale również zapoznał uczniów z kwestią odpowiedzialności karnej nieletnich. Pan sędzia wspólnie z prokuratorem Sławomirem Anek z  Prokuratury Rejonowej w Sieradzu chętnie odpowiadali na zadawane przez młodzież pytania. Uczniowie mieli tez niepowtarzalną okazję przymierzyć sędziowską togę, zasiąść w fotelu sędziego, miejscu dla prokuratura czy nawet w ławie oskarżonych.

Następnie ósmoklasiści przysłuchiwali się sprawom karnym prowadzonym tego dnia  przez sędziego.  Mogli sprawdzić jak w praktyce wygląda przewód sądowy, jak odbywają się przesłuchania świadków, odczytywanie aktu oskarżenia oraz ogłaszanie wyroku. Była to ciekawa lekcja, którą uczniowie z pewnością zapamiętają na długo.  Dziękujemy Panu Burmistrzowi Piotrowi Świderskiemu, za bezpłatne udostępnienie autokaru.