Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Samorząd uczniowski

2 października 2019 r.  w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Udział w nich wzięło pięć kandydatek z klas ósmych. Głosowanie poprzedzone było kampanią wyborczą podczas której każda z dziewcząt próbowała przekonać uczniów i nauczycieli żeby to właśnie na nią oddali swój głos. W czasie głosowania komisja wyborcza wydała 354 karty do głosowania. Oddano 351 głosów ważnych oraz 3 nieważne.

Po podliczeniu wszystkich głosów wyłoniono Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:

Przewodnicząca – Eliza Banaszak z klasy VIII c
Zastępca przewodniczącej – Oliwia Borowiak VIII a
Skarbnik – Dominika Konewka VIII c

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów oraz owocnej pracy w nadchodzącym roku.

"Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają..., żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał..., żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności... to nie tylko praca, ale i walka... w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...".